facebook

Balsam organiczny ułatwiający oddychanie 50ml Bentley Organic

 
Organiczny balsam dziecięcy na przeziębienia, firmy Bentley Organic.
 
Delikatny balsam ułatwiający oddychanie dzięki naturalnemu olejkowi eukaliptusowemu. W naturalny i bezpieczny sposób udrażnia drogi oddechowe dziecka.
 
Pojemność:  50ml
 
Właściwości:
  • 95% organicznych składników  z upraw ekologicznych
  • certyfikat Soil Association
  • testowany dermatologicznie
  • w naturalny i bezpieczny sposób udrażnia drogie oddechowe dziecka
  • biodegradalny
 
Nie zawiera: wolny od parabenów, SLESów, alkoholu pegów, sztucznych substancji zapachowych.
 
Sposób użycia: niewielką ilość balsamu wmasować w klatkę piersiową dziecka.
 
Składniki: Olea Europaea Fruit Oil, Cera Alba (Beeswax), Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Limonene.
 
Dolegliwości, z którymi walczy balsam ułatwiający oddychanie:
 
Katar
Najczęściej katar to pierwszy objaw przeziębienia. Zazwyczaj przyczyną są wirusy, bakterie raczej rzadko. Drobnoustroje przenoszone są bardzo łatwo z człowieka na człowieka drogą kropelkową. Pamiętaj zawsze o myciu rąk po jeździe komunikacją miejską, po zakupach w centrum handlowym (dobrze jest mieć przy sobie piankę antybakteryjną, którą umyjesz ręce bez wody.Wirusy wywołują obrzęk i zaczerwienienie błony śluzowej nosa, a jej gruczoły śluzowe wytwarzają zwiększoną ilość wydzieliny.
 
Jak zwalczyć katar?
 
Inhalacje
metoda leczenia polegająca na wdychaniu pary wodnej lub leków do układu oddechowego.
Inhalacje są metodą mało inwazyjna, nie obciążającą przewodu pokarmowego, szczególnie przydatną w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych. Lek bardzo łatwo dociera przez błony śluzowe nosa i gardło do krwioobiegu, dzięki czemu jego działanie jest szybsze, skuteczne i przynosi ulgę niemal natychmiastową. Smarując pierś dziecka balsamem aplikujesz mu inhalację.
 
Bóle mięśni i głowy
Bóle głowy i wręcz reumatyczne bóle mięśni, to dodatkowe objawy przeziębienia.
Zawarte w balsamie olejki eteryczne, jak na przykład eukaliptusowy,  stosowane są do masażu łagodzą bóle reumatyczne, artretyczne, mięśniowe i bóle związane z zapaleniem ścięgien.
Eukaliptus ma dodatkowe właściwości repelencyjne (odstraszające owady) może też być użyty do tępienia pasożytów.
Zapach eukaliptusa działa odstraszająco na moskity oraz inne owady.
 
Marka Bentley Organic to kosmetyki przyjazne dla ciała, środowiska i kieszeni. Powstała dość niedawno, bo w 2006 roku, w Leeds w Wielkiej Brytanii, choć tradycja firmy Bentley&Son sięga już roku 1800, kiedy jej twórcy zaczęli produkcję mydła dla przemysłu tekstylnego. Bentley rozpoczęła swoją działalność od produkcji naturalnych mydeł. Nowe produkty szybko spotkały się z bardzo pozytywnym nastawieniem klientów i firma w szybkim tempie zaczęła się rozwijać, proponując innowacyjne kosmetyki i wyjątkową serię domowych środków czystości.
 
Główną misją Bentley Organic jest zapewnienie alternatywy dla drogich ekologicznych kosmetyków i środków czystości. Twórcy firmy wierzą, że ceny produktów ekologicznych powinny być racjonalne, a nie zawyżane. Wszystkie produkty Bentley Organic są certyfikowane przez Soil Association - co jest dla konsumentów gwarancją ich ekologicznej wartości bez uszczerbku na jakości, spowodowanego niższą ceną.