facebook

Magiczny kocyk otulacz zielony Red Castle

 
Miracle Blanket™ - Magiczny Kocyk™ to nowoczesny kocyk do owijania dziecka, wykonany z dżerseju i bawełny, o specjalnie zaprojektowanym kształcie, umożliwiającym uspokojenie dziecka i zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa.
 
Został opracowany na przestrzeni kilku lat aby pomóc maleńkiemu dziecku przystosować się do nowego otoczenia, zmniejszając odczuwany przez rodziców stres, spowodowany płaczem dziecka.
 
Przedział wiekowy: 0-14 miesięcy
 
Kształt Miracle Blanket™ - Magicznego Kocyka™ umożliwia dziecku wykonywanie swobodnych ruchów nóżkami, a nawet zawinięcie go – jeśli jest bardzo ciepło – z nóżkami poza kocykiem.
Efekty stosowania kocyka są niemal natychmiastowe. Uspokajając dziecko, pomaga on zmniejszyć kolkę niemowlęcą, tym samym umożliwiając mu lepszy sen.
 
Bardzo często spokojne, śpiące dziecko nagle wykonuje niekontrolowane ruchy rączkami, które od razu go budzą i wywołują płacz – zjawisko to określane jest mianem odruchu obejmowania, lub odruchu Moro. Niektórzy uważają, że dziecko czuje się wtedy, jak gdyby spadało w jakąś wielką przestrzeń. Problem ten bez wątpienia potęguje fakt, iż dziecko śpi na plecach, która to pozycja jest zalecana jako bezpieczna podczas pierwszych kilku miesięcy jego życia. Zawinięcie dziecka w Miracle Blanket™ - Magiczny Kocyk™ powoduje, że jego rączki znajdują się blisko ciała, co zapobiega odruchowi Moro. Ponadto unikalny kształt Miracle Blanket™ - Magicznego Kocyka™ umożliwia owinięcie dziecka wokół brzuszka, zapewniając lekki nacisk, co pomaga zmniejszyć kolkę.
 
Miracle Blanket™ - Magiczny Kocyk™ powinno się używać gdy tylko niemowlę ma trudności z zasypianiem, płacze bez wyraźnej przyczyny lub cierpi na kolkę wieku dziecięcego.
Pierwsze użycie może nie przynieść natychmiastowych rezultatów. Jednak w niedługim czasie niemowlę uspokoi się już na sam widok Miracle Blanket™ - Magicznego Kocyka™.
 
W czasie dnia, kiedy dziecko jest obudzone, nie powinno być owijane, tylko zachęcane do zabawy swoimi rączkami – dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa jest ważna dla jego przyszłego rozwoju.