facebook
 • Nowość

Gra logiczna Bizaroid Djeco

 • DJECO Producent: DJECO
 • Numer produktu: DJ08490
 • Wysyłka: 24 godziny
 • Cena:
  47,00 zł
 
Przedstaw się tak, jak wypada uprzejmemu Marsjaninowi i nie pomyl liczby oczu i uszu swojego rozmówcy.
 
Gra zawiera:
 • 4 plansze
 • 18 kart
 • 30 elementów do umieszczenia na opaskach
 • 4 opaski
 
Przedział wiekowy: 6 lat+
 
Ilość graczy: 2-4
 
Cel gry: skończyć grę z najmniejszą ilością elementów na swojej opasce.
 
Przygotowanie gry: każdy gracz wybiera swoją kartę Marsjanina, kładzie ją na stole przed sobą rysunkiem do góry. Bierze i zakłada na głowę opaskę. Karty kładziemy w kupce na środku stołu rysunkami do dołu. 30 elementów leży z boku na stole.
 
Przebieg gry: Każdy z graczy po kolei musi się przedstawić i przedstawić innego Marsjanina zachowując dokładnie słowo w słowo. Jeżeli się pomyli choćby z jednym słowem lub w kolejności zdania, gracz jest ukarany i musi umieścić jeden element na swojej opasce.
 
Zdanie prezentujące Zazajenów: Ja Marsjanin Zinzin z planety Zaza nrA, o oczach, uszach lub nosach, wywołuję Marsjanina Zinzin z planety Zaza nrB o oczach, uszach lub nosach!
 
Najmłodszy gracz zaczyna. Ciągnie jedną kartę i kładzie ją do góry rysunkiem obok kupki kart. Ta karta wskazuje element, który będzie używany do przedstawienia się (oko, nos lub ucho). Przykład: gracz nr2 zaczyna, ciągnie jedną kartę i chce zawołać Marsjanina nr4: zdanie Zazajenów przedstawiające go musi wyglądać dokładnie w ten sposób: „Ja, Marsjanin Zinzin z planety Zaza nr2 z jednym uchem, wzywam Marsjanina Zinzin z planety Zaza nr4 z trzema uszami”.
 
Każde słowo musi być wymówione w dobrej kolejności. Ilość uszu jest różna u każdego Marsjanina. Gracz nie może się pomylić licząc swoje uszy i te u wywoływanego przez siebie Marsjanina. Jeżeli gracz nie popełni błędu, kolejka przechodzi na wywołanego Marsjanina. Ciągnie więc z kupki kartę, która określa na nowo element według którego odbywać się będzie gra. I tak po kolei. Jeżeli gracz się pomyli w kolejności wymawianych słów w zdaniu, musi wziąć element wyznaczony przez wyciągniętą kartę i umieścić go na swojej opasce. Przy kolejnej prezentacji te elementy muszą być doliczane. Przykład: Marsjanin nr2 odwraca kartę z okiem. Chce wezwać Marsjanina nr4. Zdanie przedstawiające Zazajenów musi wyglądać dokładnie tak: „Ja, Marsjanin Zinzin z planety Zaza nr2 o pięciu oczach (4 z karty identyfikacyjnej + 1 z opaski) wzywam Marsjanina Zinzin z planety Zaza nr4 o pięciu oczach (3 z karty + 2 z opaski).
 
Gra kończy się gdy jeden z graczy ma 5 elementów włożonych za opaskę. Wygrywa ten gracz, który ma ich najmniej.